Magazyn


Wachlarz rozwiązań do montażu fotowoltaiki jest ogromny i ciągle się rozwija. Stały kontakt z naszymi dostawcami gwarantuje dostęp do najnowszych i najefektywniejszych konstrukcji montażowych. Produkty dostępne od ręki znajdą Państwo w zakładce sklep. Duże i niestandardowe realizacje konsultujemy indywidualnie z klientem – softant@softa.pl

Rodzaje konstrukcji


Montaż na dachówce bitumicznej

gont bitumiczny (dachówka bitumiczna) - to pasy modyfikowanej papy asfaltowej, powycinane w prostokąty, trójkąty, trapezy, sześciokąty. Ze względu na to, że mają małe wymiary i są elastyczne, poleca się je na strome, skomplikowane, łamane dachy.

Montaż na blachodachówce

blacha – blacha miedziana, stalowa ocynkowana, niekiedy dodatkowo powlekana tworzywem (np. poliestrem). Arkusze blachy dachowej układa się na deskowaniu i zagina na łączeniach. Odmianą blachy dachowej jest tzw. blachodachówka – pokrycie blaszane imitujące dachówkę ceramiczną, ale lżejsze od niej.

Montaż na dachówce ceramicznej

dachówka – pokrycie układane z elementów ceramicznych lub cementowych, popularny w tradycyjnym budownictwie. Stosuje się dachówki różnych kształtów i kolorów, w zależności od technologii wypalania i dodanych barwników.

Montaż naziemny lub na dachu płaskim

Istnieje wiele rodzajów konstrukcji do montażu naziemnego. Wwiercane, palowane w podłoże bądź obciążone bloczkami betonowymi. Na dach plaski stosuje się obciążenie konstrukcji bloczkami betonowymi.